مقایسه میکروخازن با بانک خازن قدیمی

عرضه انواع لوازم خانگی با برند های معتبر دنیا و اصالت کالا شامل یخچال، لباسشویی، تلویزیون، کولر گازی، ظرف شویی و…

ما در فروشگاه بانه حراج ضمانت بازگشت 10 روزه تمام کالا ها را داریم.  ما در فروشگاه بانه حراج سعی کرده ایم تا تمام کالاهای اصل را بدون واسطه و با کمترین قیمت به مردم عزیزمان ارائه کنیم.

شما با بانه حراج می توانید حس خوب خرید لوازم خانگی اصل را داشته باشد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

09901680274

مقایسه میکروخازن با بانک خازن قدیمی:

 شکل مدار داخلی میکروخازن ها ستاره است. ولتاژ سرمیکرو خازن ها به 220 ولت کاهش یافته که این امرموجب تحمل تغییرات ولتاژ بسیار بالایی می شود. درصورت اعمال جریان های هارمونیکی شبکه به میکرو خازن ها (خازن های مدار ستاره) حالت Loop درون میکرو خازن ها بوجود نمی آید. درنتیجه میکرو خازن ها در مقابل هارمونیک مقاومت بیشتری دارند. در صورت نصب میکرو خازن ها بر روی الکترو متور ها، میکرو خازن قادر است علاوه بر کاهش جریان های استارت اولیه ، تلفات موتورها و تلفات کابلی آن را نیز کاهش دهد. میزان کاهش تلفات هم بستگی به مقدار ضریب توان دارد. بالا بودن عمر مفید، قابل تعمیر بودن، نصب و راه اندازی آسان، هزینه های پایین طراحی و ساخت  آن و همچنین سهولت در نگهداری آن نسب به بانک خازن قدیمی از مزایای میکروخازن ها بوده است.
شرکت چاه آب

نتایج حاصل از نصب میکروخازن ها (خازن های ستاره):

 با نصب و را ه اندازی میکروخازن بر روی موتور سه فاز، علاوه بر کاهش توان راکتیو و آمپرمتور، قادر است بعضی از تلفات اکتیو  موتور و کابل مربوطه راهم کاهش دهد. هر چه ضریب توان موتور پایین تر باشد تلفات نیز بیشتر می شود. این موضوع در کاهش تلفات بسیار چشمگیر است.
 
معایب جبران سازی با بانک خازنی قدیمی:
 خازن های موجود در بازار به صورت مثلث می باشد. مانند خازن های روغنی و سیلندری و غیره. این نوع خازن ها علاوه بر تولید و تزریق توان راکتیو به عنوان مصرف کننده جریان برق هم عمل می کند.
 به منظور جلوگیری از تلفات خازنی به شبکه، از رگولاتور و کنتاکتور و غیره… استفاده می کنند تا بتوانند ورود و خروج خازن ها را کنترل کنند. ورود و خروج خازن ها موجب سوختن و رسوب بستن کنتاکتور و تجهیزات دیگر می شود.
بانک خازن قدیمی

برای راه اندازی موتور با توان بالا حتما باید از خازن هایی با مدار ستاره استفاده شود. این امر نهایتا 8تا 10ثانیه طول می کشد تا موتور راه اندازی شود. در این حالت جریانی بین 5 تا 6 برابر جریان نامی می کشد و پس از 8تا 10 ثانیه به حالت نرمال می رسد. درحالی که برای ورود و خروج سریع خازن ها این زمان در رگلاتورها حداقل 20 ثانیه است. در عمل کلیه جریان های راه اندازی موتور بدون حضور خازن ها صورت میگیرد که موجب تلفات انرژی می شود.

اشباع شدن CT، عدم برنامه ریزی صحیح رگلاتور، خرابی کنتاکتورهای خازنی به علت ورود و خروج اشتباه خازن ها، مناسب نبودن پله های خازنی، پایین بودن عمرمفید خازن ها، عدم تعمییر خازن ها بعد از خرابی وغیره. از معایب بانک خازن قدیمی هستند

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست نمایندگی یا عامل فروش