ساخت دستگاه کاهش مصرف برق

فروشگاه بانه حراج یکی از بهترین مراکز خرید تلویزیون در تهران می باشد.

خرید تلویزیون در تهران را می توانید با بهترین قیمت از فروشکاه بانه حراج تهیه کنید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

09901680274

ساخت دستگاه کاهش مصرف برق از آن آرزوهایی است که بسیاری از کسانی که برای کسب و کارشان به مصرف برق بالایی نیاز دارند در پی برآورده کردنش بوده اند. برق یکی از انرژی های بسیار پرکاربرد در خانه ها و صنایع مختلف است. برخی وسایل بیشتر از بقیه برق مصرف می کنند و مصرف کننده ها دوست دارند به روش هایی دست پیدا کنند که بتوانند مصرف برق را در آنها کاهش دهند. مثلاً کولر گازی وسیله ای در خانه است که در صورت روشن بودن مبلغ قبض برق تفاوت فاحشی با همیشه خواهد داشت. همه این مسائل موجب شده است که مصرف کنندگان به این فکر کنند که آیا دستگاهی وجود دارد که بتوان مصرف برق را کاهش داد؟ در ادامه در این باره اطلاعات بیشتری آورده شده است.

ساخت دستگاه کاهش مصرف برق

دستگاه کاهنده مصرف برق

دستگاه کاهش مصرف برق به شکل یک تابلو برق است که آن را میان منبع تغذیه در ورودی اصلی می گذارند. با استفاده از این دستگاه با اصلاح ضریب توان شبکه برق می توان هزینه برق را پایین آورد. این دستگاه دارای خازن هایی جبران ساز است که کار اصلی را انجام می دهند. قسمتی از مصرف برق به جای تأمین به وسیله شبکه برق یا کنتور برق از طریق خازن های جبران ساز توان راکتیو این برق تأمین می شود. به این ترتیب، برق کمتری از شبکه دریافت خواهد شد و به مراتب هزینه های قبض کم می شود.    

شما می توانید با استفاده از خازن مصرف برق را پایین بیاورید. چیلر، آسانسور و کولر گازی در ساختمان های مسکونی در دسته پر مصرف ها قرار دارند. هزینه ای که صرف تهیه و خرید این دستگاه می شود بسیار به صرفه تر از پرداخت قبض های بالای برق است.

خانه ها هم مصرف توان راکتیو دارد و کوسینوس فی پایین است. هر چند خازن گذاری بر برق مصرف خانگی نیز مؤثر است، اما بیشترین مصرف این دستگاه ها در صنایعی است که مصرف برق بالایی دارند. در صورتی که کوچک ترین مصرف کننده ها را هم با اندازه گیری ضریب توان بررسی کنیم، متوجه می شویم که در بهترین موقعیت با عدد یک که کسینوس فی مورد قبول شرکت برق است فاصله وجود دارد. به این معنی که حتی اگر کنتور برق توان راکتیو را در نظر بگیرد و مبلغ را حساب کند، ولی در جریان ظاهری طوری به نظر می رسد که در نهایت به بالا رفتن مصرف برق کل مجموعه منجر خواهد شد. 

عملکرد دستگاه کاهنده مصرف برق

خازن گذاری مثل یک نیروگاه کوچک عمل می کند و در کنار مصرف کننده توان راکتیو را تأمین می کند. این کار باعث پایین آمدن و به صفر رساندن اندازه توان راکتیو دریافتی از شبکه برق می شود. به این ترتیب، جریمه و ضریب بدی قبض به صفر می رسد. منظور از ضریب قدرت یک دستگاه برقی میزان انرژی راکتیو است که دستگاه به کار می برد. تابلوهای خازنی توانایی تنظیم و ثابت نگه داشتن ولتاژ را دارا هستند.

از میزان خسارت وارده به دستگاه ها به اندازه قابل توجهی در زمان استفاده از این دستگاه کاسته می شود. بانک های خازنی را می توان با توجه به توان هر مجموعه ای در نظر گرفت. به این معنا که ساخت دستگاه کاهش مصرف برق با در نظر گرفتن برق مصرفی هر مکانی صورت می گیرد و در انواع متفاوت جریان و توان برای مصارف گوناگون ساخته می شود. از این دستگاه ها برای اصلاح ضریب توان هم استفاده می شود. آنها برای خنثی سازی بار القایی از دستگاه هایی مثل موتورهای الکتریکی و خطوط انتقال لازم به نظر می رسند که موجب می شود بار مقاوم شود. 

میزان کاهش کار با دستگاه کاهنده مصرف برق

اکتیو معلفه ای است که پول برق آن به صورت مجزا برای شما می آید. ساخت دستگاه کاهش مصرف برق و کاربرد آن می تواند مصرف برق را به نصف برساند. با خازن گذاری می توان هر لحظه ضریب توان را به عدد یک نزدیک کرد. یعنی در کمترین حالت به حدود 10 تا 35 درصد کاهش مصرف جریان ظاهری دست یافت. با در نظر گرفتن موقعیت شبکه برق کشور می توان با این دستگاه ها به طور مدام ضریب توان یک مجموعه تک فاز و سه فاز را بالا برد و کاهش مصرف برق را تضمین کرد.   

خازن های اصلاح کننده ضریب قدرت می توانند توان حل جریان سیستم را بالا ببرند. با ساخت دستگاه کاهش مصرف برق می توان بار اضافی را به سیستم اضافه کرد بدون این که در توان ظاهری تغییری به وجود آورد. در منبع تغذیه با جریان مستقیم می توان این دستگاه ها را برای بالا بردن ظرفیت جریان موج منبع تغذیه یا بالا بردن مقدار کلی انرژی ذخیره شده به کار برد.

ساخت دستگاه کاهش مصرف برق و انتخاب دستگاه مناسب

برای انتخاب یک دستگاه کاهنده مصرف برق مناسب باید به شرایط محیط توجه شود. در صورتی که لازم به ساخت دستگاه کاهش مصرف برق برای کارخانه ها و مراکز صنعتی باشد که مصرف برق بالا است، موقعیت محل باید مد نظر باشد. به این معنا که باید به نصب دستگاه پاور آنالایزر، بررسی، آنالیز و گزارش های مجموعه توجه شود. برای انتخاب یک دستگاه مناسب باید نوع بارهای مصرفی و مقدار مصرف هر کدام مورد بررسی قرار گیرند. برای منازل مسکونی و کارگاه ها به طور معمول کافی است که بررسی پارامترها از روی قبض برق به یک متخصص و مشاور فنی واگذار شود. این دستگاه ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که برای هر کدام قیمت های متفاوتی در نظر گرفته شده است. با توجه به نیاز شما دستگاه های متفاوتی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

قانونی بودن استفاده از دستگاه کاهنده مصرف برق

روش های زیادی برای کاهش مصرف برق وجود دارد که اکثر آنها غیر قانونی هستند. استفاده از راه های قانونی بهترین پیشنهاد برای کسانی است که به دنبال کاهش مصرف برق کسب و کار و مجموعه خود هستند. ساخت دستگاه کاهش مصرف برق و استفاده از آن در دسته راه حل های قانونی قرار دارد. به دلیل این که این دستگاه پس از کنتور قابل نصب است. ضمن این که به شکل کاملاً علمی و با استفاده از خازن گذاری و جبران توان راکتیو مصرف برق را پایین می آورد.  

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست نمایندگی یا عامل فروش