میکروخازن چیست؟

میکروخازن یا خازن ستاره چیست؟

میکرو خازن های optimizer نمونه بروزشده از بانک های خازنی قدیمی هستند که می توانند بدون نیاز به کنتاکتور و رگولاتور اصلاح ضریب را انجام دهند. این سیستم همانند کلیه بانک های خازنی جهت تامین توان راکتیو و حدف جرائم حاصل از بار راکتیو طراحی شده است. اما سوال اصلی اینجاست ، چگونه؟!

میکروخازن به گونه ای طراحی شده اند که، می توانند علاوه بر نصب مجزا به صورت محلی هم درکنار مصرف کننده قرار بگیرند. و جبران سازی را از محل مصرف انجام دهند. این امر در کاهش تلفات و آمپر عبوری از کابل ها، کلید، کنتاکتور و شبکه داخلی توزیع برق موثر است.

تغییر مدار داخلی از حالت مثلث به ستاره ولتاژ سرخازن را از 380 ولت به 220 ولت کاهش داده است. در مدار ستاره تغییرات لحظه ای ولتاژ تاثیری در عملکرد دستگاه نخواهد داشت.

ضرورت استفاده از میکرو خازن optimizer

از لحاظ اقتصادی، با توجه به هزینه های بالای مصرف برق ، انجام هرگونه هزینه جهت حذف و یا کاهش مبالغ پرداختی، نه تنها هزینه نبوده بلکه نوعی سرمایه گذاری تلقی می شود.  میکروخازن های اپتیمایزر می توانند در مصرف برق صرفه جویی کنند و مبلغ پرداختی قبض برق بکاهند.

استفاده از میکروخازن های اپتیمایزر می تواند با توجه به حدف جرائم راکتیو و کاهش تلفات در مصرف برق صرفه جویی نموده و مبلغ پرداختی قبض برق را کاهش دهد.

فواید استفاده از خازن های optimizer

  • کاهش توان مصرفی راکتیو ، ظرفیت جریان دهی کابل ها را بالابرده و می توان از کابل های ارزان تر استفاده کرد (سطح مقطع کمتر)
  • کاهش جریان مصرفی و به تبع آن کاهش جریان عبوری کابل و کاهش دمای کابل برق که منجر به کاهش تلفات اکتیو می شود.
  •  میکروخازن ها می توانند بر خلاف بانک خازن قدیمی به صورت دائم در مدار قرار گیرند.
  • قابلیت نصب در کنار مصرف کننده.
  • قابل نصب در کنار بانک خازن (به صورت کمکی)
  • مقاوم در برابر شرایط نامطلوب نظیر شرایط هارمونیکی یا گرد و غبار و دمای بالا
  • طول عمر بالا به دلیل تغییر در مدار داخلی و نوع متریال استفاده شده.
  • بعد از نصب سیستم های اپتیمایزر، تولیدی شرکت بهنیکو از پشتیبانی کارشناسان اختصاصی استان مربوطه جهت کنترل ماهانه دائم برخوردار خواهید شد.
  • کلیه مشاوره های ممکن در زمینه بهبود شرایط قبض برق واحد مربوطه بصورت تخصصی به مشتری ارائه می گردد.

خازن های optimizer (میکروخازن) به دلیل مقاومتی که در برابر شوک ها و نوسانات و هارمونیک دارند دارای طول عمر چند برابری نسب به خازن های معمولی هستند. این دستگاه به مدت 24 ماه از تاریخ نصب در محل دارای گارانتی تعویض بی قید و شرط بوده همچنین 10 سال پس از انقضای تاریخ گارانتی تعویض دارای خدمات و پشتیبانی با حداقل هزینه می باشد.

تغییر مدار داخلی از حالت مثلث به ستاره ولتاژ سرخازن را از 380 ولت به 220 ولت کاهش داده است. در مدار ستاره تغییرات لحظه ای ولتاژ تاثیری در عملکرد دستگاه نخواهد داشت. 

whatsApp
LinkedIn
Email
Print
ژنراتور چیست
بلاگ
abolfazl tavakol

ژنراتور چیست

ژنراتور چیست سیستم های ژنراتور شرح داده شده در این مقاله برای مراقبت های فنی الزاماتی دارند و همچنین سایر امکاناتی که ممکن است به

ادامه مطلب »
بلاگ
محمد عابدنیا

برق گرفتگی چیست؟

برق گرفتگی چه تاثیر بر بدن می گذارد بسیاری از ما شوک الکتریکی را تجربه کرده‌ایم که در آن الکتریسیته باعث می‌شود بدن ما درد

ادامه مطلب »
بلاگ
محمد عابدنیا

علت خرابی خازن

مشکلات متداولی که باعث اتش سوزی و انفجاز خازن می شود خرابی خازن به دلیل نامناسب بودن ولتاژ در بانک های خازنی گاهی اوقات به

ادامه مطلب »