آتش سوزی خازن

فروشگاه بانه حراج یکی از بهترین مراکز خرید تلویزیون در تهران می باشد.

خرید تلویزیون در تهران را می توانید با بهترین قیمت از فروشکاه بانه حراج تهیه کنید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

09901680274

چه عواملی آتش سوزی خازن را به دنبال دارد؟

آتش سوزی خازن در مجموعه های صنعتی می تواند علت های مختلفی داشته باشد. کارشناسان فنی به دقت هر کدام از این عوامل را بررسی و بهترین استراژی را برای حل مشکل اتخاذ می کنند. آتش سوزی در خازن موضوعی شایع می باشد. انفجار خازن در بانک های خازنی حتی بروز آسیب های جسمی و خرابی تجهیزات را به دنبال دارد.

عیوب ساخت در خازن

بله، این اتفاق می افتد، درست مانند صنعت خودرو یا هر صنعت دیگری. مهم است که در اسرع وقت به سازنده خازن اطلاع دهید. این عیوب باید در آزمایش واحدهای خازن در کارخانه شناسایی شوند. منحنی وان (منحنی شکست) هر وسیله الکتریکی در شکل زیر نمایش داده شده است.

آتش سوزی خازن در بانک های خازنی
نمودار نرخ شکست در آتش سوزی خازن

در صورت وجود هر گونه نقص در ساخت خازن، خرابی باید در کارخانه در حین آزمایش رخ دهد، اما نه لزوما. در طول عمر مفید، هر گونه خرابی خازن ممکن است به دلایل مرتبط با ضربه باشد.

خرابی ناشی از ضربه های داخلی در دستگاه های خازنی

در صورت وجود هر گونه نقص در ساخت خازن، خرابی باید در کارخانه در حین آزمایش رخ دهد، اما نه لزوما. در طول عمر مفید، هر گونه خرابی خازن ممکن است به دلایل مرتبط با ضربه باشد.

علاوه بر جریان موج دار و اضافه ولتاژها، نوع شکل موج و مدت زمان پالس های جریان نیز بر عمر واحدهای خازن تأثیر می گذارد.

خرابی ناشی از فشار خارجی در واحدهای خازن

گاهی اوقات بانک های خازن در معرض شرایط عملیاتی شدید از جمله دمای بیش از حد محیط، رطوبت، چرخه دما، لرزش، شوک و عدم تهویه قرار می گیرند. چنین شرایطی می تواند در نصب خازن پست رخ دهد.

در کاربردهای خاص، از خنک کننده هوای اجباری استفاده می شود.

در بسیاری از موارد، بانک های خازن بدون هیچ گونه خنک کننده هوای اجباری در معرض دید قرار می گیرندکه همین عامل آتش سوزی خازن را به همراه دارد. انتظار می رود خنک سازی اضافی این واحدها باعث بهبود طول عمر شود.

خطاهای انسانی

گاهی اوقات خطای انسانی عامل انفجار خازن است. اگر هماهنگی حفاظتی انتخاب فیوز به درستی انجام نشود، ممکن است فیوز یا خازن خراب شود. برای انجام صحیح این عمل، کلید مدار باز می شود. سپس کلید مدار بسته می شود. انرژی دهی بانک خازن با استفاده از کلید مدار با مقاومت بسته شدن در مدار انجام می شود.

اتصال برقگیر

برقگیر در سراسر بانک فیلتر برای محافظت در برابر سوئیچینگ و نوسانات صاعقه متصل است. گاهی اوقات برقگیر را در سراسر راکتور متصل می کنند.

در چنین اتصالی، در هنگام اضافه ولتاژ، برقگیر جریان های زیادی را از خازن ها هدایت و وارد می کند.

تولید هارمونیک مبدل و مسائل مرتبط

در صورتی که یکسوساز، هارمونیک های بیش از حد قابل قبول تولید کند، اجزای فیلتر مانند خازن و سلف بیش از حد بارگذاری می شوند.

حتی هارمونیک ها را می توان در سیستم های یکسو کننده با شلیک بی نظمی ایجاد کرد. همچنین آتش سوزی خازن در اثر ایجاد جریان های گردابی هارمونیکی بسیار اتفاق می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست نمایندگی یا عامل فروش